O nás

Prečo je thermowood, alebo termodrevo v súčasnosti najžiadnejším druhom dreva na vonkajšiu aplikáciu? Dozviete sa na nasledujúcich riadkoch.

O nás

Príroda je vyčerpateľný zdroj a pokiaľ sa k nej budeme chovať barbarsky, odpovie nám rovnakým metrom. Stavebný boom, ktorý v posledných desaťročia napriek kríze neutíchol, vyžaduje čoraz spoľahlivejšie a homogénnejšie dodávky jedného zo základných stavebných materiálov - dreva. Keďže nám nie je jedno, akým spôsobom sa táto komodita z prírody získava, rozhodli sme sa náš biznis postaviť na ekologickom princípe získavania dreva z obnovovaných zdrojov, pri zachovaní čoraz vyššej kvality, homogénnosti a vďaka čoraz lepším technológiám spracovania dreva - aj najlepšej možnej ceny pre zákazníka. Takto zaspávame pokojnejšie, keď vieme, že sme napríklad kvôli poslednému kamiónu dreva nevykántrili futbalové ihrisko dažďového pralesa, čo sa bohužiaľ často deje. Samozrejme, vďaka bezohľadnému obchodu s exotickým drevom, stále rýchlejšie rastú jeho ceny, pričom kvalita jeho dodávok sa znižuje. Ak ju chcete zachovať, musíte si osobne nakládku skontrolovať - čo stojí nemalé peniaze - opäť premietnuté do konečnej ceny dreva.

Termoúprava dreva a výroba tzv. Thermowoodu je veľmi efektívnym spôsobom vylepšenia tých najdôležitejších vlastností dreva, vďaka ktorému sa výrazne zlepší jeho životnosť a stabilita. Továrne, ktoré zastupujeme disponujú najmodernejšími technológiami úprav a spracovania dreva, vďaka čomu na našich stránkach nájdete množstvo krásnych drevín a profilov uspôsobených na jeho montáž v interiéri, či exteriéri.

Na Slovensku máme tú česť zastupovať spoločnosti HaServ OU, so sídlom v Estónsku, ktorá patrí k svetovým lírdom vo výrobe dreva na sauny, saunových obkladov, lavičkových profilov, ako aj výrobkov do sauny ako sú rozličné opierky, lavice na mieru, sedáky a podobne. Taktiež je naším dodávateľom profilov z thermowood borovice na terasy a fasádne obklady. Taktiež sa spoliehame na prísne škandinávske oko pri ich výbere sibírskeho smrekovca, ktorý nám taktiež dodávajú formou profilov na terasy a fasádne obklady.

Exkluzívne materiály, medzi aké patrí thermowood jaseň, prípadne thermowood Iroko nás zásobuje spoločnosť Novawood so sídlom v Turecku, ktorá nás presvedčila kvalitou a nekompromisnosťou v dodávaní výhradne amerického jaseňa. Európsky jaseň je oproti americkému tvrdší, čo je však bohužiaľ na škodu v procese thermo úpravy, pretože vyššie tenzie v dreve počas tohoto procesu spôsobujú častejšie praskanie dreva.

Ďalšou, nemenej dôležitou činnosťou našej spoločnosti je stavba sáun, poskytovanie poradenstva a obchod so saunovým materiálom. Na nasledujúcich stránkach nájdete všetko potrebné pre stavbu Vašej vysnenej sauny, od saunového dreva cez množstvo výrobcov saunových pecí, ako aj ipotrebné informácie a návody. Ak máte počas ich čítania, akékoľvek otázky, prosíme, obráťte sa na našich obchodných zástupcov, ktorí sú Vám nepretržite k dispozícii.

WOODMASTER.SK,
S. R. O.
Vajnorská 135 Bratislava 831 04
otvorené:

Pondelok - Piatok: 8:00 - 16:00
Sobota: NA OBJEDNÁVKU

volajte

+421 904 867 263 Peter Jančár


Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďakujem, pochopil som. Prečítať viac informácií.